Czym „Sekrety letniego ogrodu” mogą zachwycić czytelnika?

Książka Sekrety letniego ogrodu to istna plątanina historii. W książce stykają się dwa światy. Jeden niezwykle współczesny. Drugi oddalony w czasie. Mimo sporej różnicy lat dwie kobiety łączy wiele. Sprawdź, dlaczego Sekrety letniego ogrodu warto przeczytać.

Co wydarzyło się w powieści?

Mówiąc prosto i zwięźle: dwie kobiece historie.

Najpierw weźmy się za pierwszą historię. Najstarsza historia opowiada o kobiecie Lillian. Kobieta ta żyje w luksusie. Ma bogatego męża. Mieszka w pięknej rezydencji. W jej wnętrza aż kipią od bezcennych dzieł sztuki. Obrazy znaleźć można dosłownie wszędzie. Nie ma takiego zakątka w domu, gdzie brak obrazów. Dzieła towarzyszą kobiecie przy śniadaniu, kolacji oraz obiedzie. Liliannie czuję się szczęśliwa. Czego brakuje kobiecie w klimatycznej rezydencji? Przecież ma wszystko…. Ciekawie urządzoną willę, męża. Młoda 36-letnia kobieta zamiast cieszyć się życiem ma ogromne złe przeczucie. To jej wrażenie tyczy się męża. Jej oddany na całe życie wybranek traktuję ją jak ozdobę domową. Jak dzieło sztuki, które może powiesić na ścianie. To przeczucie nie pozwala jej samodzielnie odejść od męża. Jednak czas płata różne figle. Pojawia się nagły zwrot akcji. Próg domu przekroczył nowy gość. Artysta. Mężczyzna o niebywałej charyzmie. Ten wiecznie wygadany i pełny życia artysta wywraca jej świat do góry nogami. Od tego momentu mąż schodzi na drugi plan. Zauroczona kobieta zostaje złapana w sidła miłości…zakazanej miłości.

Po 60 latach od tych wydarzeń akcja  nabierają znacznego tempa. Jedyna właścicielka domu umiera. Ma jedną spadkobierczynie. To jej wnuczka. Maggie Oberon już jako wolna kobieta trafia do domu swojej babci Lillian. Jej śmierć rujnuje się życiowe plany. Zamiast uciekać na koniec świata. Odpoczywać po zerwanych zaręczynach musi wrócić na stare śmieci.  A co zastaje? Budynek popadający w ruinę. Piękna rezydencja, która zapierała dech w piersiach powoli umiera. Dom rodzinny z  to obraz nędzy i rozpaczy. Kobieta nie zamierza zostawić ruiny na pastwę czasu. Nie chce dopuścić do zrównania jej z ziemią. Postanawia odbudować rodzinną rezydencje. Pragnie przywrócić jej blask jak za dawnych lat. Zatrzymuje się w Cloudesley, aby odbudować swój rodzinny majątek. Podczas sprzątania odkrywa wiele tajemnic. Okazuje się, że rezydencja to komnata historii, o których nie ma pojęcia.

Wierny czytelnik Sekretów letniego ogrodu pozna je wszystkie. Dlatego warto oderwać się od rzeczywistość i odkryć je wszystkie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *